חדש!  חדש!  חדש!
הצגת ילדים ונוער ייחודית ומרתקת:
 

האלבום המופלא של אביתר

 

אביתר בן ה-13  מוצא במרתף ביתו אלבום מופלא, בעזרתו הוא וחבריו

נחשפים עם קהל הילדים למפגש מרתק עם בעלי צרכים מיוחדים בחברה...

 

"דידי הפקות" נולדה מתוך רצון להעביר מסרים חינוכיים וחשובים לילדים, דרך כלי אומנויות הבמה.

עם השנים, נסיוננו הרב בעבודה מול ילדים, הן במסגרת החינוך הפורמלי, והן במסגרת החינוך המיוחד, הוביל אותנו לכתיבת הצגה בנושא "קבלת השונה"  בפורמט ייחודי, המשלב תיאטרון עם צילומי וידאו על המסך.

בעזרת פורמט זה, מועברים המסרים החשובים הללו, נקלטים ומוטמעים בתודעתם של הילדים הצופים, ע"י לימוד חוויתי של נושא מורכב ורגיש זה, אשר רבים מהילדים טרם נחשפו אליו, או לחילופין נרתעים ממנו, עקב חוסר מודעות.

ההצגה: "האלבום המופלא של אביתר", נכתבה במטרה להעברת המסר של "קבלת השונה" לילדים בגילאי 7-14, לקרב ולחשוף אותם לשונה, לאחר, וליצור מודעות בסיסית לשוני שבין אדם לאדם, להבנתו, ולקבלתו עוד מגיל צעיר.

ההצגה בנויה משש סצנות עיקריות, המורכבות מצילומי שטח, המוקרנים על המסך ("האלבום"), ומשתלבים עם משחק חי על הבמה, כאשר כל סצינה עוסקת במוגבלות מסוימת של האדם, ובשוני הבסיסי הקיים בינינו. בכדי שתוכן ההצגה יהיה ברור ורצוף לקוראי התסריט, מפורטים מטה חלק מהפרטים הטכניים שמבוצעים בהצגה:

 
 

  • האלבום הפתוח, משמש כמסך שעליו מוקרנים צילומי וידאו, שהם למעשה, התמונות שמציג אביתר בפני צופיו. תמונות אלו מהוות את התכנים בהצגה.
  • כאשר נפתח האלבום, מקבלות הדמויות המצולמות רוח חיים, ובנוסף יכול אביתר, להיכנס אל התמונות, ולהשתתף בתכנים שבצילום.
  • כאשר אביתר מדפדף לעמוד הבא באלבום, מופיע לעיני הצופים צילום סטאטי, שהוא למעשה הסצינה שעומדת להתחיל.
  • המעברים של התמונות באלבום, ממצב של תמונה סטאטית למצב של "סרט רץ", הם מעברים שמתבצעים ע"י הפעלת המקרן ממצב "pause",  למצב "play" ולהיפך, לפי הסדר והצורך לאורך ההצגה.
 

האינטראקציה בין שני המימדים: המימד הריאליסטי והמימד הקולנועי, יוצרים חווית צפייה מרתקת לילדים, אשר תורמת להפנמת המסר להכרה, הבנה וקבלת האחר.


 

לצפייה בפרומו ההצגה: "האלבום המופלא של אביתר"


 
 
 

גלריית תמונות:

 
 
 
גרסה להדפסהגרסה להדפסה      שליחה לחברשליחה לחבר